Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

DESCRIEREA POSTULUI:

Firma de telecomunicatii, cu sediul in Bucuresti, angajeaza pentru clientul sau, companie multinationala:

Tehnician/Inginer telecomunicatii
CERINTE SPECIFICE:
Student / absolvent de Electronica/Automatica/Informatica.

  • Cunostinte retele de calculatoare (LAN//MAN/WAN)
  • Cunostinte radio (WLAN, PDH, SDH);
  • Cunostinte de transmisiuni de date;
  • Abilitatea de a configura, testa si comisiona echipamente telecom;
  • Capacitatea de a lucra in echipa.
  • Gandire analitica si mod de lucru sistematic.
  • Cursul CCNA reprezinta un avantaj

ACTIVITATI SPECIFICE

  • Actualizarea bazelor de date, analiza rapoartelor de site-survey si intocmirea studiilor de fezabilitate;
  • Realizarea fiselor de lucru necesare implementarii solutiilor tehnice, stabilite in etapa de fezabilitate
  • Urmarirea lucrarilor in curs de desfasurare, escaladarea problemelor catre celelalte departamente implicate;

OFERTA include:

  • Salariul si tichete de masa;
  • Decontare transport in comun;
  • Asigurare medicala;

  • Interviu online
  • Ce asteptari salariale aveti?