Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/adresele jobului

Electrogrup, companie care activeaza la nivel national in domeniul infrastructurii energetice, de telecomunicatii si civile angajeaza Inginer Telecom Radio,   pentru punctul de lucru pentru implicarea intr-un proiect in Germania, domeniul telecomunicatii, specific Radio / Microwave

Locatie birou: Germania, la o locatie ce va fi stabilita/ precizata ulterior.

Durata proiect: 2 ani

Responsabilitati:

- Intocmirea / verificare planurilor de solutie date de beneficiar;

- Intocmire liste / cereri de materiale;
- Programarea executiei lucrarilor;
- Coordonarea echipe de implementare care se ocupa de instalarea echipamentelor Radio / Microwave;
- Urmarirea respectarii termenelor de executie si a calitatii lucrarilor in conformitate cu standardele interne si ale beneficiarilor;
- Participarea la receptia lucrarilor;
- Intocmirea documentelor de acceptanta dupa finalizarea lucrarilor.

Cerinte :
Experienta in domeniul Telecom – minim 1 an;
Cunostinte de baza de Radio / Microwave.

Cunoasterea limbii engleze

Cunoasterea limbii germane - conditie esentiala

Permis de conducere, categ B

Dispus la deplasari intra / extra RO

Abilitati necesare :
- Abilităţi de comunicare scrisă şi verbală;
- Spirit de echipa;
- Experienta pe o pozitie similara prezinta avantaj;
- Cunostinte bune de operare PC;
- Auto-disciplina, abilitati de organizare si planificare.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Masina de serviciu
  • Transport / cazare asigurate