Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

5 Șoseaua Vitan-Bârzești, București

PROGRAM: TURA NOAPTE 12/36

Responsabilitati:

- Identificarea deficientelor de calitate si tinerea in evidenta a abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabilirea masurilor pentru remediere;
- Tine evidenta reglementarilor aplicabile in domeniul CTC specific obiectului de activitate al societatii si asigura insusirea si aplicarea prevederilor acestora de catre personalul societatii.

- Verifica respectarea sistemului FIFO in depozitul logistic.

- Verifica calitatea produselor finite inainte de livrare.

- Verifica modul de igienizare a navetelor cu produse finite.

- Verifica modul de depozitare si etichetare a produselor finite.

- Verifica termenele de valabilitate ale produselor si tiparirea corecta a etichetelor.

- Controleaza starea igienico-sanitara a mijloacelor de transport folosite pentru livrarea produselor finite.

- Verifica ca produsele livrare sa fie insotite de declaratie de conformitate;Are obligatia sa fie ordonat si sa mentina ordinea si disciplina la locul de munca.

- Verifica corectitudinea intocmirii declaratiilor de conformitate pentru KA si ulterior le semneaza.

- Raspunde de folosirea rationala a bazei tehnice si materiale puse la dispozitie pentru desfasurarea activitatii.

- Verifica calitatea produselor finite receptionate in depozitul logistic si semneaza NIR.

Cerinte:
- Inginer tehnolog industria alimentara;
- Studii superioare de specialitate finalizate ;
- Cunoastrea legislatiei sanitar - veterinare;
- Cunostinte in aplicarea sistemului SR EN ISHACCP si ISprecum si ISF FOOD si BRC;
- Abilitati de operare PC pachet MS Office;
- Persoana organizata, corecta, cu bune abilitati de analiza;
- Aptitudini bune de comunicare, lucrul cu documente, transmitere de informatii;
- Rezistenta la stres si la mediu de productie specific;
- Capacitate de planificare si organizare a operatiunilor si activitatilor specifice;
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare;
- Simt de raspundere dezvoltat, punctualitate, capacitate de lucru in echipa;
- Adaptare la sarcini de lucru schimbatoare.

Beneficii
1. Pachet salarial atractiv corelat cu experienta si realizarile profesionale (salariu fix +bonus de
performanta),tichete de masa si posibilitatea de a participa la diverse programe de instruire;

2. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si ambitioasa aflata intr-o continua expansiune

FOX este una din cele mai mari companii din industria de procesare a cărnii din România, aflându-se pe podiumul producătorilor naționali de mezeluri.

Adresându-se tuturor celor 22 de milioane de consumatori români, din țară și din străinătate, FOX acoperă cu produse proaspete, de calitate și gustoase toate categoriile importante de produse, respectiv de la salamuri fierte, crud-uscate, cârnați, crenvurști, șunci și parizere, până la specialități și produse afumate.

De 22 de ani, noi, cei ce suntem FOX, vă împărtășim din dăruirea noastră, transmițându-vă dumneavoastră, consumatorilor și clienților, pasiunea și priceperea noastră de a face nu orice mezeluri, ci mezeluri pentru gusturi alese.

FOX este o companie romaneasca cu peste 800 de angajati.