Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Paul Morand, Timișoara

Descriere post:

- urmareste aplicarea corecta in productie a tehnologiilor de injectie mase plastice;
- urmareste eficienta si eficacitatea proceselor de injectie mase plastice;
- propune si implementeaza masuri de imbunatatire a proceselor in vederea reducerii rebuturilor pe fluxul de productie;
- participa la omologarea si lansarea in productie a reperelor de injectie mase platice;
- participa intocmirea documentatiei tehnice conform ISO TS 16949;

Cerinte pentru ocuparea postului:

- studii superioare tehnice, de preferinta absolvent al facultăţii de mecanica ;
- minim 3 ani experienta in domeniul tehnologiilor de prelucrare mase plastice
- constitue avantaj: cunostinte de reglare a masinilor de injecţie mase plastice(Engel, Kraus Mafei)
- minim 2 ani experienta in industria de automotive;
- cunoaşterea limbi engleze la nivel avansat (scris, vorbit, citit);
- disponibilitate pentru program de lucru prelungit;
- constituie avantaj cunoasterea softurilor de proiectare 2D, 3D si/sau operare SAP

Oferta:

- pachet motivational atractiv;
- posibilitatea dezvoltarii carierei;- lucru intr-o echipa tanara, dinamica;