Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Descrierea companiei:

  • Suntem o filială a unei companii germane de turnare prin injecție din material plastic.
    Fabricăm piese turnate prin injecție pentru diferite industrii. În plus, oferim clienților noștri și servicii de asamblare și ambalaje speciale.
    Puteți afla mai multe despre periplast pe site-ul nostru .

Responsabilități:

  • Definește parametrii optimi pentru mașinile de injectie conform fișelor de setări.
  • Urmărește producția în curs.
  • Este responsabil pentru calitatea pieselor injectate.
  • Este responsabil pentru elaborarea și actualizarea documentației specifice de proces, cât și înregistrarea tuturor modificărilor parametrilor de injecție.
  • Propune idei pentru ajustarea matrițelor în directia înbunătățirii proceselor.
  • Se implica activ în validarea designului pentru proiecte noi.

Cerințe:

  • Studii superioare profil tehnic.
  • Capacitate la muncă responsabilă individuală și în echipă.
  • întelegere tehnică a proceselor de producție.
  • Cunoștințe de limba engleză sau germană.
  • Creativitate.
  • Flexibilitate.
  • Experiența pe un post similar în domeniul injecției maselor plastice constituie avantaj.