Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Oradea; București

Schrack Technik SRL, o importanta firma cu capital străin, din industria electrica și electrotehnica din România, furnizor de aparataj electric de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri şi conductoare, corpuri de iluminat, filiala a firmei Schrack Technik GmbH Austria, suntem în căutarea de specialisti pentru ocuparea poziției de INGINER SUPORT TEHNIC și VANZARI. Aceasta poziție este disponibila in BUCURESTI, ORADEA și CLUJ-NAPOCA.

Schrack Technik SRL a fost infiintata in Romania in anul 1998, are puncte de lucru in Bucuresti, Sibiu, Timisoara, Bacau si Oradea si 50 angajati. Mai multe detalii pe

INGINER SUPORT TEHNIC și VANZĂRI

în BUCURESTI, ORADEA si CLUJ-NAPOCA

Descrierea postului:

INGINER SUPORT TEHNIC și VANZĂRI aparate şi echipamente pentru instalaţii electrice de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri si conductoare, corpuri de iluminat

- Asigura suportul tehnic si comercial inginerilor de vanzari;
- Intocmeste oferte tehnice si comerciale in concordanta cu indicatiile inginerului de vanzari;
- Intocmeste comenzile zilnice catre Schrack Austria si alti furnizori;
- Rezolva operativ solicitarile clientilor si colegilor;
- Acorda consultanta tehnica tuturor clientilor din aria sa;
- Intocmeste notele de intrare in gestiune, facturi, incaseaza contravaloarea facturilor;

-Postul este unul de birou, nu necesita deplasari.

-Pozitie ideala pentru inginerii la inceput de carieră in inginerie electrica sau cu 1-3 ani experienta, care doresc sa se dezvolte atat pe plan profesional cat si uman.

Cerinţe:

  • Studii de inginerie electrica, energetică, automatică sau instalatii electrice pentru constructii,

  • cunoştinţe de operare PC (WORD, EXCEL, POWER POINT),

  • cunoştinţe de limbă germană sau engleză,

  • cunoştinţe tehnice generale de electrotehnică,

  • experienţă în domeniul vânzărilor de echipamente şi instalaţii electrice,

  • buna cunoaştere a pieţei de electrice (clienţi, concurenţi, preţuri, etc)

  • posesor carnet de conducere B,

  • spirit întreprinzător, perseverent, activ, onest, ordonat,

Se oferă:

  • posibilitatea de a lucra într-o companie multinaţională de prestigiu,

  • posibilitatea de a-şi construi o carieră în domeniul electric,

  • posibilitatea de avansare în structura firmei,

  • posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr şi ambiţios,

  • pachet salarial atractiv, în funcţie de realizări.