Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Cerinte generale :

  • Abilitati bune de comunicare;
  • Studii universitare tehnice, specialitate Automatica (preferabil), dar si Electrotehnica, Electronica, Telecomunicatii;
  • Limba engleza, nivel avansat- obligatoriu;
  • Carnet conducere tip B - obligatoriu;
  • Disponibilitate de a calatori in tara si de a sustine prezentari, training-uri la client - obligatoriu;
  • Cunostinte in domeniul aparatelor de masura – avantaj.

Cerinte specifice:

  • Experienta relevanta:
    • Entry level : 0-3 ani in urmatoarele domenii :
      • distributie echipamente de masura si control;
      • proiectarea instalatiilor electrice de joasa/medie tensiune;
      • automatizari industriale.
  • Cunostinte :
    • Generale :
      • Cunostinte privind marimile electrice (curent, tensiune, rezistenta electrica, capacitate, inductanta, circuite electrice de joasa tensiune).
      • Cunostinte privind utilizarea pachetului software Microsoft Office (in special Microsoft Word si Microsoft Excel).
    • IT :
      • Administrare sisteme de operare Windows (XPServer 2012 R2);
      • Familiarizat cu proceduri specifice:
        • de instalare/configurare drivere pentru diferite tipuri de dispozitive atasate unui sistem informatic;
        • de configurare a diferitor protocoale de comunicatie : RS232, RS485, MODBUS, ETHERNET;
      • Cunostinte minime de administrare baze de date MYSQL, MSSQL (candidatul ideal trebuie sa cunoasca modul de instalare/configurare al unui sistem de administrare a unei baze de date, modul de verificare a integritatii unei baze de date, modul de creare a unei copii de siguranta, modul de verificare a unui querry etc.);
      • Cunostinte minime privind urmatoarele limbaje de programare: PYTHON, C, PHP

 Descrierea jobului:

  • Ofertarea produselor din portofoliu si consiliere de specialitate in procesul de vanzare.
  • Suport tehnic hands-on la client , inclusiv mentinerea si dezvoltarea sistemelor de masura deja implementate .
  • Realizarea de instruiri pe echipamentele achizitionate, conform cerintelor specifice ale fiecarui client.