Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Descrierea firmei:

Firma privata, cu experienta in piata solutiilor tehnologice de peste 20 de ani, cu o puternica orientare spre dezvoltare, productie, integrare si implementare solutii IT angajeaza:  Inginer Suport Software ISS.

Descrierea postului:

                Ocupantul postului va lucra in cadrul companiei, in colectivul de Proiectare si Dezvoltare Software si va avea ca responsabilitate asigurarea suportulu, mentenantei, parametrizarii si imbunatatirii aplicatiilor software proprii, pe platforme Microsoft si Open Source. Va interactiona cu clientii utilizatori, va urmari implementarile si va tine la zi controlul versiunilor si listele de probleme/cerinte. Va asista echipele de implementare la instalarea si parametrizarea solutiilor software proprii.

Responsabilitati :

- Preia solicitarile beneficiarilor si rezolva problemele semnalate de acestia. Colaboreaza cu echipa de dezvoltare pentru eliminarea neconformitatilor si imbunatatirea performantelor produselor software proprii

- Parametrizeaza, testeaza solutiile implementate si acorda suport echipelor de instalare din teren pentru testarea si configurarea aplicatiilor instalate

- Mentine la zi contractele de suport, registrele de solicitari/suport/neconformitati si documentatia pentru client a produselor software

Cerinte:

- Studii superioare

- Gandire structurata, logica si creativa

- Comunicare deschisa, clara orientata spre intelegerea cerintelor interlocutorului

- Cunoaste bazele  tehnologiilor specifice dezvoltarii software ( tip client si/sau server) pe platforme Open

  Source sau Microsoft;

- Cunostinte in baze de date;

- Familiarizat cu tehnologiile Open Source  (PHP, MySQL, CSS, HTML, Java/JavaScript, jQuery, etc) sau

  cunoaste tehnologiile Microsoft (ASP.NET, C#);

- Capacitate de a lucra independent si in echipa;

- Cunoaste operational limba engleza;

- Capacitate si dorinta de invatare si perfectionare permanente.

Oferta (bonusuri, beneficii):

-Salariu motivant, bonusuri pentru managementul de proiect

- Posibilitati de evolutie profesionala deosebite in cadrul unui colectiv profesionist si prin participare la proiecte deosebite

- Laptop
- Plan de training si pregatire profesionala, acces la programe de training si documentatie

-  Atmosfera de lucru motivanta, resurse de inalt nivel, plan de cariera si evolutie personala deosebite.

-  Suport tehnic si echipa de proiectare si dezvoltare software dinamica si competenta.