Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

RESPONSABILITATI

- cunoasterea si aplicarea standardelor in domeniu
- studiaza documentatia necesara pentru realizarea lucrarilor
- elaboreaza tehnologiile de sudare
- se implica pe fluxul tehnologic si propune solutii tehnice si tehnologice privind ordinea de sudare a produselor
- elaboreaza proceduri de executie si urmareste implementarea acestora
- pregateste si testeaza WPS
- coordoneaza activitatile referitoare la lucrarile de executie a sudorilor
- se documenteaza privind formarea si autorizarea sudorilor conform normelor in vigoare
- planificarea si urmarirea calificarii sudorilor in functie de procesele de sudare utilizate si cerintele de proiect
- dezvoltarea echipei de sudori prin calificarea periodica a personalului si prin obtinerea si urmarirea certificatelor de autorizare necesare
- cunoasterea si aplicarea standardelor specifice in domeniu

CERINTE

- experienta pe un post similar de minimum 3 ani
- experienta in controlul sudurii
- studii superioare in domeniul tehnic , specializarea  Tehnologia Sudurii reprezinta un avantaj
- cunostinte de limba engleza la nivel mediu sau avansat
- cunostinte de desen tehnic
- absolvirea unui curs de inginer sudor constituie un avantaj
- experienta in domeniul constructiilor sudate /confectiilor metalice/ pieselor turnate/ etc
- persoana dinamica, capacitate de lucru in echipa, initiativa, flexibilitate, disponibilitate la program prelungit de lucru