Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

Compania Bruda Hr care activeaza in domeniul resurselor uman ecauta pentru clientul sau o companie din domeniul serviciilor de consultanta si proiectare in domeniul constructiilor civile un Inginer Structurist cu locatia Iasi .

Cerinte:
Studii tehnice universitare de preferinta in domeniul constructiilor civile si industriale sau student.
Experienta in domeniu constituie avantaj;
Cunoasterea programelor specifice AutoCad/Revit ,3DSMax,Corel,,cunostinte redactare DTAC/PT;
Cunostrerea legislatiei in vigoare privind domeniul construcţiilor civile si industriale ;
Cunoaşterea tehnologiilor din domeniu;
Abilitatea de a sesiza detaliile tehnice într-un timp foarte scurt;
Abilitatea de a calcula, gândire analitica.

Descrierea jobului

Participarea la întocmirea studiului de fezbilitate, a proiectului tehnic;
Pregatirea dosarelor pentru obţinerea autorizatiei de constructie/demolare sau a celorlate avize necesare;
Studierea documentaţiilor puse la dispozitie de catre beneficiari/clienti sau arhitecti;
Stabilirea structurilor de rezistenta, pentru fiecare obiect de constructie;
Stabilrea sarcinilor de încărcare a structurilor si efectuarea calculelor statice si dinamice;
Modelarea structurii de rezistenta si analiza structurala, cu ajutorul programelor specializate;
Intocmirea si urmarirea documentatiei aferente proiectelor dpdv al “rezistentei”;
Oferirea de consultanta de specialitate clientilor;
Proiectarea desenarea si redactarea documentatiei incredintate.

Se ofera :
Training la locul de munca ;
Proiecte atragatoare ;
Salarizare avantajoasa .

Descrierea companiei

Compania Bruda HR activeaza in domeniul resurselor umane ,al recrutarii si selectiei de ocupam de gasirea celor mai talentati si potriviti candidati pentru a va dezvolta afacerea ocupam si de administrarea personalului,gestionarea dosarelor de personal,oferind si consultanta privind legislatia muncii .Puteti afla mai multe detalii si de pe site ul companiei