Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul constructiilor.
Minim 3 ani experienta in domeniu.
Cunostinte avansate a cel putin unui program de tip cad (AUTOCAD 2D, 3D, Inventor – constituie avantaj).
Cunostinte avansate a programelor de calcul structural (Robot Structural - constituie un avantaj).
Cunstinte minim nivel mediu limba engleza si /sau franceza.
Seriozitate, abilitati de planificare si organizare in vederea respectarii termenelor de predare.
Persoana cu atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Postul este vacant in cadrul SC IMSAT SA –SUCURSALA ECHIPAMENTE ELECTRICE.

Elaboreaza, verifica si monitorizeaza documentatia tehnica cu specializarea “rezistenta”.
Calculul structurii dupa norme international (Eurocoduri, standarde americane, rusesti etc) pentru toate tipurile de incarcari (seismice, vant, zapada, temperature etc).
Dimensionarea si verificarea elementelor structurale conform normelor aplicabile, optimizarea structurii de rezistenta.
Elaborarea documentelor de specialitate – note de calcul structural, diagrame de incarcari pe fundatii etc.
Colaboreaza cu inginerii proiectanti de alte specializari (mecanici, electrici, HVAC, F&G) implicati in proiect.

Descrierea companiei

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camera de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- camera de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine cu gaz cu puteri intre 40-220MW;
- grupuri containerizate motor/generator cu puteri pana la ;
- cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platform petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este frunizor calificat General Electric, Core Tech, Nuovo Pignon.