Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, București

Responsabilitati:

- Verificarea cablarii si a conexiunilor necesare pentru implementarea sistemelor de securitate tehnica, conform proiectelor;
- Instalarea si punerea in functiune a sistemelor de securitate ( sisteme de detectie si alarmare antiefractie, sisteme de control acces, sisteme CCTV, sisteme de detectie si alarmare la incendiu, audio si videointerfonie, automatizari);

- Participarea la testarea si receptia instalatiilor cu Beneficiarul si autoritatile competente;

- Programarea sistemelor de securitate instalate.

Cerinte:

- Studii medii de profil electronica, eletrotehnica, telecomunicatii sau cunostinte in domeniul electronicii;
- Autorizatia pentru tehnician sisteme de securitate – constituie avantaj;
- Experinta in instalarea si intretinerea sistemelor de detectie si stingere incendiu, efractie, CCTV, control acces, interfonie si videointerfonie - Minim 3 ani;

- Cunostiinte si experienta in lucrul cu sistemele de securitate consacrate pentru aplicatii cu scalabilitate si complexitate medie/ ridicata ( DSC, Paradox, Aritech, Galaxy, Protégé. Bentel, Esser, Schrack, Securiton)

- Cunostinte despre retele structurate de distributie voce/date;
- Experinta in cablajul sistemelor, pat de cablu, tub PVC, etc.;
- Disponibilitate deplasari;
- Fire dinamica si responsabila;
- Cunoasterea pietei de sisteme de securitate din Romania;
- Abilitati de analiza si planificare.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Plan de stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei;
- Mediu de lucru placut;
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante.