Inginer Silvic - responsabil achiziții lemn

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Suceava

Se recruteaza si din

Suceava

In vederea dezvoltării Departamentului de Achiziții Lemn suntem in căutarea unui responsabil achiziții   extrem de motivat si dinamic care sa se alăture echipei noastre.

Responsabilități

  • Să  identifice sursele de achiziţie pe zona alocata, sa negocieze contractele de achizitii  lemn  si transport precum si alte servicii necesare desfasurarii activitatii
  • Să dezvolte si sa mentina  relaţii de colaborare  cu furnizorii selectaţi , companii de transport si alte parti interesate din mediu local
  • Să monitorizeze costurile de achiziţie lemn pe  zone  de provenienta  , inclusiv costul de transport
  • Sa urmareasca  derularea contractelor incheiate, sa identifice eventualele disfunctionalitati si sa faca propuneri de imbunatatire
  • Sa monitorizeze atent evolutia cererii si ofertei din piata lemnului din Romania
  • Sa isi indeplineasca target-ul  conform bugetului aprobat pe zona sa de activitate
  • Să promoveze produsele companiei

Profilul candidatului

  • Persoană dinamică cu disponibilitate pentru munca în echipă
  • Încredere în sine, abilitate de a lucra sub presiune, precizie
  • Abilități bune de comunicare, planificare, organizare si negociere
  • Dorința de afirmare și dorința de a lucra în mod flexibil
  • Mobilitate locală
  • Abilități bune în utilizarea pachetului MS Office
  • Studii superioare( silvicultura sau industria lemnului)
  • Experiența in domeniu  de cel puțin 2 ani
  • Cunoștințe de limba engleza
  • Permis de conducere cat. B
  • Domiciliu stabil in județul Suceava
  • Cunoștințele despre piața lemnului  din România reprezintă un avantaj

Dacă sunteți interesat de o profesie atractivă cu beneficii raportate la performanțe, într-un mediu  extrem de dinamic , așteptăm cu interes aplicația dumneavoastră.

ForstPan lucrează cu clienții din industria forestieră pentru a dezvolta și îmbunătăți:

  • strategia de achiziții, structuri de cost și calitate
  • eficiența lanțului de aprovizionare cu lemn
  • planificarea, organizarea și executarea activităților de exploatare forestieră

Misiune: ForstPan are misiunea de a împuternici participanții din industria forestieră in vederea luării unor decizii manageriale exponențial mai bune.