Inginer Silvic - responsabil achiziții lemn

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

In vederea dezvoltării Departamentului de Achiziții Lemn suntem in căutarea unui responsabil achiziții   extrem de motivat si dinamic care sa se alăture echipei noastre.

Responsabilități

  • Să  identifice sursele de achiziţie pe zona alocata, sa negocieze contractele de achizitii  lemn  si transport precum si alte servicii necesare desfasurarii activitatii
  • Să dezvolte si sa mentina  relaţii de colaborare  cu furnizorii selectaţi , companii de transport si alte parti interesate din mediu local
  • Să monitorizeze costurile de achiziţie lemn pe  zone  de provenienta  , inclusiv costul de transport
  • Sa urmareasca  derularea contractelor incheiate, sa identifice eventualele disfunctionalitati si sa faca propuneri de imbunatatire
  • Sa monitorizeze atent evolutia cererii si ofertei din piata lemnului din Romania
  • Sa isi indeplineasca target-ul  conform bugetului aprobat pe zona sa de activitate
  • Să promoveze produsele companiei

Profilul candidatului

  • Persoană dinamică cu disponibilitate pentru munca în echipă
  • Încredere în sine, abilitate de a lucra sub presiune, precizie
  • Abilități bune de comunicare, planificare, organizare si negociere
  • Dorința de afirmare și dorința de a lucra în mod flexibil
  • Mobilitate locală
  • Abilități bune în utilizarea pachetului MS Office
  • Studii superioare( silvicultura sau industria lemnului)
  • Experiența in domeniu  de cel puțin 2 ani
  • Cunoștințe de limba engleza
  • Permis de conducere cat. B
  • Domiciliu stabil in județul Suceava
  • Cunoștințele despre piața lemnului  din România reprezintă un avantaj

Dacă sunteți interesat de o profesie atractivă cu beneficii raportate la performanțe, într-un mediu  extrem de dinamic , așteptăm cu interes aplicația dumneavoastră.

ForstPan lucrează cu clienții din industria forestieră pentru a dezvolta și îmbunătăți:

  • strategia de achiziții, structuri de cost și calitate
  • eficiența lanțului de aprovizionare cu lemn
  • planificarea, organizarea și executarea activităților de exploatare forestieră

Misiune: ForstPan are misiunea de a împuternici participanții din industria forestieră in vederea luării unor decizii manageriale exponențial mai bune.