Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Descrierea firmei:

Firma privata, cu experienta in piata solutiilor tehnologice de peste 20 de ani, cu o puternica orientare spre consultanta, dezvoltare, productie, integrare si implementare solutii IT, solutii de securitate si solutii de automatizari in industrie, angajeaza in cadrul departamentului de securitate:  Inginer service si pif sisteme de securitate si comunicatii.

Cerinţe:

Studii superioare/medii în domeniul tehnic, electronic, telecomunicatii;

Cunostinte electrice de baza;

Experienta de minim 1 an in domeniul sistemelor de securitate integrate UTCFS, Honeywell, solutii VMS IP avansate, sisteme de detectie incendiu adresabile complexe Bosch, Honeywell, Securiton, sisteme de stingere cu gaz;

Cunoştinţe de utilizare calculator (Sistem de operare Windows, Microsoft Office, programe specifice producatorilor echipamentelor de securitate);

Diploma inginer/tehnician sisteme de securitate si detectie incendiu (ARTS sau echivalent) constituie un avantaj;

Cunostinte de limba engleza citit, scris si vorbit;

Cunoştinţe sisteme de comunicatii seriale, networking TCP-IP si baze de date constituie un avantaj;

Spirit de iniţiativă şi orientare spre rezultat şi soluţii;

Capacitate de adaptare, analiză şi sinteză, fermitate, inteligenta si comunicare;

Disponibilitate pentru program prelungit;

Permis categorie B cu experienţă relevantă;

Responsabilitati:

Ocupantul acestui post va lucra în cadrul departamentului Mentenanta & Reparatii şi va avea ca principale responsabilităţi:

Executa lucrari de service si PIF la clienti la cerere si pe contracte pentru sisteme de securitate, detectie si stingere incendiu ;

Executa lucrari de punere in functiune la client pentru sisteme de securitate, detectie si stingere incendiu;

Intocmeste documentele aferente activitatilor prestate (procese verbale, centralizatoare);

Se autoinstruieste conform planului de instruire;

  • Analizează solicitările clienţilor şi oferă soluţii tehnice viabile, în concordanţă cu normativele în vigoare şi cu tendinţele pieţii;

Promovează soluţiile din portofoliul firmei şi imaginea firmei;

Gestioneaza eficient clientii şi resursele alocate.

 Ofertă (bonusuri, beneficii):

Salariu motivant în concordanţă cu rezultatele obţinute;

Training şi certificări de specialitate;

Mediu de lucru într-o firmă dinamică care oferă posibilităţi de evoluţie în carieră.

Te regăsești în această descriere?

Atunci este momentul să aplici acum și să trimiti CV-ul prin mesaj sau sa ne contactezi.

Mulțumim pentru depunerea aplicației și precizăm că vom contacta în vederea interviului, doar candidații care îndeplinesc cerințele  descrise.