Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Inginer service pentru aparatura medicala.

Descriere Job:

Obiectivele principale:
- Instalare aparatura medicala
- Instruirea personalului medical
- Mentinerea bazei instalate prin obtinerea contractelor de service
- Atingerea targetului de vanzari piese de schimb si consumabile

Responsabilitati:
- Service pentru aparatura instalata
- Instalarea aparaturii
- Instruirea medicilor
- Mentinerea relatiei cu clientii unde exista baza instalata
- Ofertare de piese si consumabile
- Disponibilitatea deplasarilor in tara conform solicitarilor.
- Diponibilitatea efectuarii deplasarii in orice moment.
- Promovarea produselor comercializate de firma Hellimed respectand strategia firmei
- Reprezinta organizatia in relatia cu clientii:
- contactarea si vizitarea zilnica a clientilor
- promovarea imaginii firmei HELLIMED in piata
- asimilarea produselor si promovarea lor conform planului de marketing
- efectuarea de oferte, negocierea de preturi, termeni de livrare
- Responsabilitatea instalarilor, contractelor de service si a vanzarilor
- Responsabilitatea vanzarilor lunare, trimestriale
- Monitorizarea competitiei
- Monitorizarea cu atentie a clientilor care platesc greu
- Respectarea politicii firmei si aregulilor de conformitate
- Prezentarea saptamanala a raportului de vanzari catre management
- Respectarea altor sarcini solicitate din partea conducerii

Cerinte:

- Posesor carnet categoria B. Job-ul presupune deplasari in tara.
- Capacitatea de a lucra in echipa.
- Cunostinte in domeniul medical: cardiologie, terapie intensiva sunt un plus.
- Nivel de conversatie limba engleza foarte bun.
- Absolvent de studii superioare: inginer, bioinginer.
- Cunostinte IT, de retelistica.
- Cunostinte despre piata se considera un plus.
- Reprezinta un avantaj sa aiba experienta in aparatura medicala.

Firma Hellimed activeaza in piata din Romania de peste 20 de ani in domeniul medical.

Puteti sa ne contactati: .