Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Otopeni; București

Profilul angajatului
- Absolvent studii (superioare) tehnice, urmate de o experiență în domeniul tehnic

- Permis de conducere categoria B

- Cunoașterea lb. engleze nivel conversațional

- Abilități în domeniul mecanic dar și electrotehnic

- Flexibilitate la diferite sarcini, aptitudini organizatorice și de conducere.

Descrierea jobului

- Inginerul de service este reprezentantul tehnic al companiei

- În perioada inițială se va beneficia de pregătire tehnică

- Principala responsabilitate este coordonarea service-ulu produselor vândute de companie (unelte și echipamente)

- Acordarea de suport tehnic reprezentanților de vânzări și clienților companiei

- Coordonarea tehnicienilor de reparații

- Gestionarea și aprovizionarea pieselor de schimb

- Participare la punerea în funcțiune a echipamentelor

- Disponibilitate eventuale deplasari in tara si strainatate

- Asistență la soluționarea devizelor de reparații

- Salariu competitiv, bonusuri anuale funcție de realizări.

Descrierea companiei

- Rothenberger este producător de unelte și echipamente premium pentru țevi și siteme de țevi din diverse materiale: cupru, oțel, inox și plastic.