Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice ;
- Bune cunostinte : MS Office;
- Cunostinte CAPITAL M – constituie un avantaj;
- Limba franceza si/sau engleza – nivel mediu ;
- Minim 2ani experienta de lucru in domeniul cablajelor;
- Abilitati de conducere;
- Cunostinte privind organizarea muncii si a proceselor;
- Cunoasterea tehnicilor de planificare

Descrierea jobului

- Implementeaza si urmareste realizarea analizelor produselor noi;
- Supervizeaza procesul pana la productia de serie;
- Coordoneaza si monitorizeaza incercarile pentru aprobarea materialelor, dispozitivelor si echipamentelor;
- Realizeaza selectarea furnizorului de echipamente si a echipamentelor;
- Transmite catre departamentul de Mentenanta dosarele tehnice ale utilajelor si ale masinilor nou introduce in fabrica;
- Contacteaza furnizorii, emite si urmareste comenzi pentru echipamentele de debitare;
- Contribuie la standardizarea utilajelor;
- Asigura formarea formatorilor in cadrul Segmentului Debitare pe meseria debitare,sertizare,sudura, torsadare;
- Gestioneaza Modulul de formare pentru Debitare;
- Administreaza baza de date cu parametri de sertizare in cadrul uzinei ;
- Optimizeaza utilajele si procesele sub aspect de cost, fiabilitate si flexibilitate;
- Specifica parametrii de sertizare si ii transmite administratorului de Baza Componente pentru introducerea acestora in CAPITAL H;
- Contribuie la evolutia tehnicilor de montaj si manopera.