Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Comuna Ceptura

In vederea dezvoltarii continue, compania Coilprofil este in cautarea unei persoane care sa dezvolte  solutii tehnice si produse noi.
Esti o persoana creativa, implicata, cu spirit tehnic si atenta la detalii? Vino in echipa noastra!

Cerinte

Absolvent studii tehnice nivel master ( Facultatea de Constructii Civile si Industriale )
Cunostinte avansate de rezistenta materialelor, calcule statice
Abilitati avansate de operare pe calculator ( ACAD 2D, 3D sau alte programme de desen)
Abilitati de analiza, sinteza si decizie
Experienta ca inginer consultant in domeniul constructiilor constituie avantaj
Interesat sa studieze si sa initieze solutii si produse noi
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
Bune abilitati de comunicare, creativ, perspicace, constiincios

Responsabilitati

Propunerea solutii lor tehnice si panotajelor pentru ofertare
Realizarea documentelor tehnice care insotesc produsele : fise tehnice, manuale de montaj
Elaborarea desenelor conform solutiilor de montaj propuse
Evaluarea situatiilor si combinatiilor incarcarilor
Realizarea calculelor statice si a dimensionarilor pentru lucrari de complexitate redusa/medie
Suport tehnic pentru parteneri in realizarea proiectelor
Dezvoltarea unor solutii tehnice si produse noi
Colaborarea cu birourile tehnice si de arhitectura

Alte informatii

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist
Transport Ploiesti-Ceptura-Ploiesti
Tichete de masa
Prima anuala in functie de performante