Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

650 - 1000 €

Salutare,

Suntem in cautarea unui nou coleg, inginer proiectant de structuri, care sa ne ajute in elaborarea documentatiilor tehnice de rezistenta pentru cladiri.

Candidatul ideal

-Candidatii trebuie sa fie Absolventi de facultate tehnica de constructii, seriosi, autodidacti, punctuali, dornici sa puna in practica cunostintele acumulate in timpul anilor de studiu.

-Sa fie capabili in a calcula si detalia elementele structurale ale unei cladiri (fundatii, stalpi, grinzi, placi) utilizand Autocad 2D, Etabs-(sub indrumarea unui inginer coordonator).Constituie un avantaj cunoașterea programelor Tekla, Revit, All Plan, candidații vor fi  remunerati pe măsură.

-Sa cunoasca principiile de baza ale proiectarii ductile in zonele cu seismicitate ridicata

-Sa isi doreasca sa evolueze in cariera si sa acumuleze informatii si experienta in domeniul proiectarii constructiilor

-Sa poata interpreta si aplica prevederile normativelor actuale in vigoare P100-1,NP112, CR , Eurocod , etub indrumarea unui inginer coordonator).

-Sa fie organizati, rigurosi si atenti la detalii

-Sa poate fi capabili sa intocmeasca note de calcul utilizand Mathcad sau Excel.

-Cunoasterea Autocad Structural Detailing reprezinta un avantaj

-Cunoasterea normativului P100-3 pentru evaluarea cladirilor existente reprezinta de asemenea un avantaj si va fi apreciat.

Pot sa aplice si studenti anul 4 sau master la

Descrierea jobului

-Acest post presupune calculul si detalierea structurilor din beton, metal sau lemn pentru cladiri civile.(predominant beton) sub indrumarea unui inginer Activitatea va fi cea a unui inginer proiectant de structuri.

Beneficii

Se oferă salariu motivant în acord cu experienta candidatului

Bonusuri functie de performante, la predarea proiectelor importante,

Creșteri salariale periodice.

Toate beneficiile se vor discuta in urma interviului.

Este un job care se adreseaza inginerilor proiectanti aflati la inceput de cariera care vor sa acumuleze experienta in domeniu atât în proiectare cât și execuție prin faptul ca se vor face periodic verificari pe șantier, participare la faze determinante, asistenta tehnica, etc.

Candidații pot aplica chiar dacă nu îndeplinesc o parte din cerințele de mai sus întrucât vor avea întregul suport al echipei pentru o formare cât mai rapida și însușirea informațiilor necesare.

Ceea ce contează pentru noi este entuziasmul si dorința aplicantului de a învața o specializare de viitor, aceea de inginer. DOAR STUDENȚII SAU ABSOLVENȚII DE LA O FACULTATE CU SPECIALIZARE ÎN CONSTRUCȚII (CCIA) VOR FI LUAȚI ÎN

Descrierea companiei

Societate infiintata in anul 2009 ce activeaza predominant in domeniul proiectarii structurilor constructiilor civile, cu lucrari interesante in portofoliu aflata in curs de dezvoltare.

Punctul de lucru este situat central cu acces ușor fata de mijloacele de transport în comun.