Inginer proiectare si pregatire tehnologica

structuri metalice - montaj mecanic

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Absolvent facultate tehnica (Facultatea de Constructii, Facultatea de utilaj tehnologic, Facultatea de tehnologia sudarii, Facultatea de petrol si gaze sau echivalent)
Experienta: minim 3 ani in ofertare lucrari de structuri metalice, montaj mecanic
Buna cunoastere a normelor si randamente de montaj structuri metalice
Experienta in santier (montaj, asistenta tehnica, supervizare lucrari de structuri metalice) - constituie avantaj
Acad - nivel avansat
Cunostinte PC: MS Office (Word, Excel) nivel avansat
Limbi straine: Lb. Engleza - avansat; cunoasterea limbii franceze/germane constituie avantaj
Personalitate echilibrata, deschisa, cu bune abilitati de analiza si sinteza
Foarte bune abilitati de organizare, comunicare si prezentare
Seriozitate, eficienta, constiinciozitate, atentie la detalii

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti, se subordoneaza Managerului de proiect si presupune deplasari in santiere in tara si strainatate pentru perioade scurte de timp

Activitati principale:
Studiaza si analizeaza caietul de sarcini
Face un rezumat al cerintelor din caietul de sarcini si raporteaza PM-ului
Realizeaza o evaluare tehnica si comerciala a ofertei
Sustine oferta tehnica in fata PM-ului/conducerii directiei
Se asigura ca respecta procedura interna de emitere a ofertei
Intocmeste oferta tehnica (metodologie de executie, grafic Gantt, organizarea santierului)
Elaboreaza situatii de lucrari si devize estimative
Elaboreaza fise tehnice pentru achizitii produse si servicii specifice
Solicita furnizorilor oferte de materiale si servicii necesare pentru intocmirea ofertelor catre client
Respecta termenele limita pentru realizarea ofertelor
Obtine informatii si documente de la furnizori, asociati si subcontractori
Aloca resurse (esalonare, organigrama, responsabilitati personal implicat in executia lucrarilor, etc)

Se oferta un salariu motivant, un mediu de lucru profesionist si expunere internationala.