Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Baia Mare

Se recruteaza si din

Brașov, Oradea, Satu Mare, Baia Mare, Cluj-Napoca, București

Candidatul ideal:

- Experienta 2-3 ani in domeniu

- Studii de inginerie ( Tehnologia Constructiilor de masini, Utilaj Tehnologic,  Electromecanica, Robotica)

-Abilitati in folosirea sistemelor 3D CAD, FEA ( Analiza pe Element Finit), CATIA, RoboCAD

- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office, in special Excel si Word

- Limba engleza- nivel avansat( citire si intelegere documente cu continut stiintific si tehnic), abilitati de comunicare in engleza

- Cunoasterea limbii germane este un avantaj

Responsabilitati:

- Analiza solutiilor tehnice si adaptarea acestor solutii in scopul realizarii unui ansamblu mecanic functional

-Proiectarea sau reproiectarea ansamblelor mecanice folosind sistemele CAD

- Asistenta la Realizarea, Verificarea, Omologarea ansamblelor in faza de prototip

-Analiza testelor si modificarea proiectului, daca se impune acest lucru

- Asistenta/Consultanta pe tot parcursul procesului de prelucrare a ansamblelor proiectate

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv

- Oportunitati de dezvoltare pe plan profesional;

- Bonusuri de performanta