Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

 Studii: superioare tehnice inginer instalații aferente construcțiilor cu specializarea instalații termice, ventilații și climatizare (HVAC)
Operare PC: MS Office, AutoCad, 2D, 3D.
Experiența: minim 5 în proiectare instalaţii HVAC - termice, ventilaţii şi climatizare

- Cunoaşterea normativelor şi standardelor de proiectare în vigoare;
- Familiarizat cu echipamentele şi furnizorii de echipamente pentru instalaţii HVAC;
- Experienţă în activitatea de coordonare şi lucru în echipă, coordonare cu celelalte specialităţi - electrice, sanitare, etc;
- Limba engleză;
- Carnet conducere categoria B;
- Competențe în luarea deciziilor și asumarea responsabilităților;
- Gândire și capacitate de analiză și sinteză;
- Discernământ și capacitatea de a rezolva problemele;
- Spirit de ordine și disciplină;
- Ușurință în comunicare;
- Corectitudine și loialitate față de firmă, flexibilitate;
- Rezistență la efort și stres.

Descrierea jobului
- Proiectare soluţii complexe pentru sisteme de instalaţii (HVAC) aferente clădirilor civile şi industriale;

- Intocmeşte şi coordonează proiecte HVAC în toate fazele de proiectare (concept, proiect tehnic , detalii de execuţie şi as build);

- Întocmirea devizelor de ofertă și elaborarea caietelor de sarcini pentru licitații;
- Elaborează soluţia tehnică de proiectare și o prezintă spre verificare şi avizare consilierului tehnic și managerului de proiect;

- Pregătește listele de cantități conform cu proiectul si bugetul aprobat în vederea comenzilor de material;
- Centralizează documentaţia necesară avizării proiectelor intern şi la beneficiar;
- Încadrarea în termenele prevăzute şi în conformitate cu nivelul de calitate cerut;
- Raportează sefului ierarhic orice diferențe de cantități față de proiect, care apar pe parcursul execuției;

- Implementarea în proiect a eventualelor modificări apărute în faza de execuție;
- Respectă deciziile în vigoare în ceea ce priveşte lucrul cu documente confidenţiale şi secrete;

- Acordă asistenţă tehnică în locația beneficiarului sau pe şantier, dacă se solicită acest lucru;
- Verifică respectarea proiectului de către executant în virtutea legislaţiei în vigoare;
- Participă cu echipa de proiect la fazele determinante și verifică respectarea proiectului;

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Salariu atractiv;
- Bonuri de masa;
- Reale sanse de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesionist;
- Loc de munca stabil intr-o companie de succes.