Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Munchen, Sibiu

Se recruteaza si din

Sibiu

Responsabilitati

  • Proiectare de subansamble mecanice, dispozitive de asamblare, sisteme de testare conform cerintelor specificatiei tehnice si standardelor existente;
  • Modelare 3D de piese, subansamble si dispozitive utilizand sistemul CAD : Unigraphics NX6;
  • Colaborarea cu departamentele de specialitate in vederea adaptarii si implementarii proiectelor;
  • Urmarirea procesului de productie si elaborarea de imbunatatiri, modificari si implementari de noi proiecte;
  • Intocmirea listelor de materiale necesare, identificarea de furnizori pentru realizarea proiectelor.

Profil candidat

  • Studii universitare tehnice si de proiectare;
  • Experienta in domeniu intre 3-5 ani;
  • Cunostinte solide de proiectare CAD 3D: Unigraphics NX6 – constituie avantaj;
  • De preferat experienta in mediu industrial;
  • Persoana organizata;
  • Mod de lucru structurat;
  • Gandire analitica, initiativa, atentie la detalii;
  • Bune abilitati de comunicare, relationare, lucru in echipa.
  • Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
  • Cunostintele de limba germana constituie avantaj.