Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

900 - 1300 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

INGINER PROIECTANT (STRUCTURIST)

CERINȚE:

  • inginer proiectant specialitatea rezistență, absolvent al unei facultăți de construcții (specialitatea inginerie civilă);
  • experienţă relevantă în domeniul PROIECTĂRII;
  • cunoaşterea programelor avansate de modelare şi analize structurale (ETABS, SAP2000);
  • cunoaşterea AutoCAD, MS Word, MS Excel este obligatorie;
  • cunoaşterea pachetului AllPlan – Nemetschek/Tekla sau Revit  reprezintă un avantaj important;
  • flexibilitate, seriozitate, orientare spre muncă în echipă;
  • capacitatea de a realiza proiectele alocate în termenul stabilit;
  • cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională;
  • capacitate de comunicare cu clienţii pe probleme tehnice, de reprezentare a companiei  la discuţii şi întâlniri tehnice, capacitatea de a lua decizii în probleme tehnice;
  • gândire analitică, capacitatea de dezvolta calculele de dimensionare pe baza informaţiilor minime, primite de la Client şi / sau şeful de proiect, în cadrul activităţii de proiectare.

RESPONSABILITĂȚI:

  • analiza, calculul și dimensionarea structurilor de rezistenţă în ansamblul lor şi a elementelor strucuturale în detaliu;
  • conceperea schiţelor şi a planurilor schematice pe baza cărora se vor elabora ulterior planșele de detaliu;
  • respectarea termenelor de predare este absolut obligatorie;
  • comunicarea cu clienţii, pe probleme tehnice, reprezentarea companiei la discuţii şi întâlniri tehnice, capacitatea de a lua decizii în probleme tehnice, împreună şi în acord cu şeful de proiect.

BENEFICII:

  • dezvoltare profesională la nivel de vârf, implicare în proiecte de anvergură, complexitate deosebită;
  • pachet beneficii (asigurare medicală privată, asigurare masă prânz, program wellness organizațional);
  • participare la manifestări științifice și programe de training;
  • evaluarea constantă a performanțelor, posibilitatea extinderii activităților și responsabilităților, promovare bazată pe rezultate;
  • mediu de lucru profesional și plăcut, echipă tânără;
  • evenimente de recreere cu echipa ta.