Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

650 - 1300 €

Candidatul ideal

Absolvent(a) a Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole.
Student(a) a Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole (Masterat)
Cunostinte ETABS / SAP2000 / SCIA (constituie un avantaj).
Cunostinte TEKLA STRUCTURES (constituie un avantaj).
Cunostinte Microsoft Office (Word , Excel).
Simt dezvoltat al responsabilitatii, adept al muncii in echipa.
Persoana comunicativa, echilibrata, pozitiva, organizata, atenta la detalii, cu spirit de initiativa si capacitatea de a lua decizii.

Descrierea jobului

Realizeaza calcul static si dinamic cu programe de analiza structurala.
Elaboreaza desenele rezultate in urma calculelor (desene de cofraj si armare pentru diferite tipuri de elemente structurale din beton armat monolit / prefabricat, planuri de ansamble elemente metalice, planuri de montaj, planuri de piese debitate)
Intocmeste documentatia scrisa.
Realizeaza verificarea calitativa si cantitativa a informatiilor predate, prin verificari incrucisate cu ceilalti colegi. Se pune un accent deosebit pe calitatea documentelor predate.
Participa la vizitele in santier.
Estimează timpul de lucru necesar si isi planifica activitatea.
Participa la sedintele de lucru.
Identifica solutii de eficientizare a activitatii si le include in procedurile de lucru.

Activitatea se desfasoara in cadrul unui mediu prietenos, transparent, dinamic si solidar, intr-o zona centrala, usor accesibila (2 min. de la statia de metrou Tineretului) folosind echipamente de lucru de ultima generatie si programe licentiate.
Pachet salarial atractiv negociat in urma interviului.