Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu brut pe luna

1200 - 1700 €

RESPONSABILITATI:

- Concepe si optimizeaza structura de rezistenta a constructiei;
- Organizeaza si coordoneaza, participand alaturi de echipa desemnata la realizarea proiectului pe fiecare faza de proiectare (DALI, SF, DTAC, PTh, DE, AT);
- Este capabil sa planifice si sa evalueze corect timpul necesar elaborarii fiecarei faze de proiectare, in cel mai eficient mod;
- Participa activ alaturi de expertul tehnic atestat la elaborarea rapoartelor de evaluare seismica (expertize);
- Asigura asistenta tehnica pe santier, ori de cate ori este necesar (inclusiv in afara Bucurestiului).

CUNOSTINTE TEHNICE NECESARE:

- SAP2000, ETABS;
- MathCad;
- Pachet Office;
- Constituie avantaj cunoasterea a cel putin unui program de desenare 3D dintre Advance Steel si AllPlan Nemetschek;
- Cunoasterea unor programe de calcul sectional (XTRACT, Respose2000, etc.).

CANDIDATUL IDEAL:

- Absolvent al Facultatii de Constructii Civile (eventual master/studii aprofunate) cu rezultate bune pe parcursul studiilor;
- Persoana implicata, organizata, responsabila, corecta, ambitioasa, cu spirit de echipa si initiativa.

DESCREREA COMPANIEI:

Companie cu peste 50 de angajati, cu o echipa completa (arhitecti, structuristi si ingineri de instalatii), tanara si dinamica, cu lucrari diversificate, dorind afirmarea in contextul actual prin furnizarea unor servicii premium, a unor proiecte corect elaborate, instrumentate si optimizate, dorind sa satifaca nevoile clientului si, totodata, sa respecte responsabil normativele si standardele in vigoare.