Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Inginer proiectant structuri

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal

• Absolvent al UNIVERSITATII TEHNICE DE CONSTRUCTII / FACULTATII DE  CONSTRUCTII specializarea CONSTRUCTII CIVILE, INDUSTRIALE & AGRICOLE • INGINER PROIECTANT STRUCTURI cu experienta (constituie avantaj) • Diploma de licenta, cursuri zi 4 ani ( Master-ul constituie un avantaj)

• Utilizator : Autocad , Robot;

• Utilizator MS Office (Word, Excel, Outlook);

• Cunostinte in domeniul proiectarii, gandire analitica, capacitate de sinteza si detaliere • Cunoasterea normativelor tehnice si legislatiei specifice in vigoare (RO, EU)(constituie  avantaj)

• Capacitate de lucru cu instrumente specifice proiectarii asistate, vedere in spatiu si simt  tehnic

• Disponibilitatea/capacitatea de lucru in echipe de specialisti interdisciplinare • Persoana cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare

• Capacitate de lucru in echipa dar si individual.

• Limbi straine: engleza la nivel mediu / avansat, inclusiv termeni tehnici constitue un  avantaj

• Persoana proactiva, orientata catre rezultate, dinamica,

Descrierea jobului

• Inginer proiectant structuri din beton armat, beton precomprimat, structuri metalice  respectiv mixte in domeniul constructiilor civile, industriale, agricole.

• Experienta profesionala a candidatului constitue un avantaj.

Responsabilitati

• Elaborarea temei de proiectare conform solicitarii clientului, sub indrumarea sefului de  proiect si a personalului cu experienta din cadrul companiei;

• Stabilirea solutiei constructive sub indrumarea sefului de proiect si a personalului cu  experienta din cadrul companiei;

• Evaluarea ipotezelor de calcul si a combinatiilor incarcarilor de calcul tinand cont de  standardele si normativele in vigoare, specificatiile tehnice din tema de proiectare; • Definirea modelului de calcul in vederea efectuarii calcului static si dinamic; • Efectuarea calculului static si dinamic, respectiv dimensionarea si verificarea elementelor  structurale

• Elaborarea pieselor desenate la fazele de proiectare• Elaborarea pieselor scrise la fazele de proiectare  • Elaborarea in faza de executiei a notelor de proiectare si a dispozitiilor de santier la

solicitarea clientului sau antreprenorului general, urmarare a modificarilor aparute pe  parcursul realizarii lucrarilor de constructii;

• Participarea in faza de proiectare la sedintele de proiectare si coordonare proiect, la  solicitarea clientului sau a antreprenorului general

• Participarea in faza de realizare a lucrarilor de constructii la sedintele de comandament,  la solicitarea clientului sau antreprenorului general

• Verificarea calitatii lucrarilor in faza de realizare a lucrarilor de constructii, conform  programului de faze sau la solicitarea clientului sau antreprenorului general