Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

SARCINI ȘI RESPONSABILITĂȚI:
• Activități de proiectare și de urmărire a modului de implementare a proiectului până la finalizare;
• Coordonează, verifică şi întocmeste documentaţii referitoare la proiectele în lucru din punctul de vedere al structurii, participă la finalizarea şi implementarea proiectelor de investiţii;
• Oferirea de informații tehnice și menținerea relației cu clientul pe parcursul derulării proiectului;
• Gestionarea şi corelarea informaţiilor necesare soluţionării temei de proiectare;
• Analizarea si calculul static şi dinamic, conformarea şi optimizarea structurii construcţiei conform normelor în vigoare;
• Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale, conform normelor în vigoare;
• Informarea superiorilor în termen real cu privire la impedimentele apărute în munca proprie şi în munca echipei;
• Respectarea sugestiilor primite de la şefi ierarhici direcţi sau indirecţi;
• Participare la faze determinante pe şantier, pentru proiectele la care au fost implicaţi, dacă este cazul;
• Asistenţă tehnică pentru obiectul contractului, găsirea soluţiilor tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propunerea măsurilor concrete de remediere a acestora;
• Printare şi împăturire planşe;
• Perfecţionarea continuă şi asimilarea noutăţilor tehnice şi legislative apărute în domeniul construcţiilor.

CANDIDATUL IDEAL:
• Absolvent al Facultatii de Construcţii Civile, Industriale si Agricole

• Consitutie un avantaj absolvirea cursurilor de masterat in cadrul Facultatii de Construcţii Civile, Industriale si Agricole
• Obligatoriu cunoştinţe si experienta pentru programele: AUTOCAD, Microsoft Office;
• Respectarea termenelor;
• Seriozitate;
• Simț dezvoltat al responsabilității, sociabil, adept al muncii în echipă;
• Dispus la lucru cu program prelungit, atunci când este necesar acest lucru;
• Rezistent la stres, capabil să se încadreze în termenele limită.