Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

INGINER PROIECTANT STATII DE EPURARE/STATII DE TRATARE

DESCRIERE SARCINI SI RESPONSABILITATI:

  • Proiectare instalatii mecanice pentru statii de tratare apa potabila si statii de epurare ape uzate si asistenta tehnica pentru sprijinirea implementarii proiectelor, atat in faza de ofertare cat si in faza de executie
  • Activitati de proiectare si de urmarire a modului de implementare a proiectului pana la finalizare;
  • Intocmirea ofertelor pentru licitatii;
  • Elaborare documente necesare documentatiilor de atribuire in contracte ce sunt guvernate de Conditiile de Contract FIDIC Galben;
  • Oferirea de informatii tehnice si mentinerea relatiei cu clientul pe parcursul derularii proiectului.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent/a studii superioare tehnice. Prezinta un avantaj absolventii de studii superioare din domeniul constructii hidrotehnice sau instalatii;
  • Obligatoriu cunoştinţe si experienta pentru AUTOCAD, Microsoft Office;
  • Cunoştinţe detaliere Hydra si Canalis constituie un avantaj;
  • Cunoasterea principiilor de calcul hidraulic si a programelor de calcul specifice;
  • Experienta in proiecte privind statiile de epurare si tratare apa potabila constituie un avantaj;
  • Respectarea termenelor;
  • Seriozitate;
  • Simt dezvoltat al responsabilitatii, sociabil, adept al muncii in echipa;
  • Dispus la lucru cu program prelungit, atunci cand este necesar acest lucru;
  • Rezistent la stres, capabil sa se incadreze in termenele limita.