Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Sales Support Center Romania (SSCR) este principalul department tehnic din cadrul Gonvarri Material Handling (GMH) / Dexion, avand ca principal domeniu de  activitate conceptia si dezvoltarea produselor oferite de catre GMH, unul dintre liderii europeni in domeniul in care activeaza.

Departamentul a fost înființat în septembrie 2009 și a crescut în mod constant, activand in prezent cu peste 40 de ingineri.

Responsabilitati:

-Stabilileste solutia tehnica optima pentru fiecare proiect in parte

-Creaza listele de componente

-Concepe si dezvolta noi produse

-Ofera suport tehnic de specialitate partenerilor din grup

Cerinte:

-Studii superioare tehnice (TCM,Mecanica,SIM,IL)

-Cunostinte desen tehnic

-Cunostinte AutoCAD

-Limba englezaivel mediu)

-Bune abilitati de comunicare

-Capacitatea de a respecta termene

-Gândire creativa si pro-activa

-Capacitatea de a oferi feedback-uri constructive

-Persoana organizata si meticuloasa

Beneficii:

-Pachet salarial motivant

-Perioada de scolarizare in cadrul birourilor locale din tarile carora li se ofera suport tehnic

-Bonuri de masa

-Abonament medical

-Transport asigurat din Brasov