inginer proiectant instalatii electrice

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Ferdinand I, București

Candidatul ideal

Cerinta obligatorie: absolvent Facultatea de Instalatii - Instalatii pentru constructii;

1. Aptitudini: sociabil, serios, punctual, spirit bun de conducator si coordonator;
2. Experienta de minim 3 ani;
3. Permis de conducere categoria B;
4. Disponibilitate la vizite pe santier;
5. Constituie avantaj cunoasterea proiectarii si a curentilor slabi precum si a programului Magicad.

Desfasurarea activitatilor specifice realizarii documentatiilor tehnice aferente instalatiilor electrice (curenti tari si slabi).

Responsabilitati:

. Realizeaza proiecte de instalare in domeniul instalatiilor de curenti tari pentru constructii;
. Stabileste echipamentele, dimensioneaza instalatiile si efectueaza desenele si proiectele de executie;
. Verifica realizarea lucrarilor de montaj, atunci cand gradul de complexitate al lucrarii este ridicat;
. Comunica telefonic, la solicitarea clientilor, date si caracteristici tehnice ale diverselor echipamente;

2. Activitati de Raportare / Comunicare:
. Raporteaza sefului direct problemele aparute in derularea activitatilor curente ale postului si solutii de rezolvare a acestora;
. Raporteaza sefului direct despre indeplinirea obiectivelor specifice postului, depasirea sau neindeplinirea sarcinilor / indicatorilor planificati de buget (de exemplu nivelul cheltuielilor);
. Comunica cu ceilalti membrii ai departamentului si ai firmei pentru indeplinirea activitatilor specifice postului;
. Comunica sefului direct propuneri de imbunatatire a activitatii curente, eficientizare a unor operatii prin adaugarea unor etape sau eliminarea activitatilor inutile sau care genereaza pierderi de timp;