Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Ai studii electrice? Esti o persoana atenta la detalii?

Quartz Matrix cauta Inginer cu experienta in proiectare instalatii electrice.

Compania Quartz Matrix este lider regional pe piata solutiilor IT, Securitate si Eficienta energetica. Este o companie dinamica cu solide competente tehnologice.

In cadrul companiei, exista un Departament de Proiectare, cu experienta in realizarea de proiecte complexe si care  reuneste intr-o singura echipa competentele din domeniul electric: instalatii electrice de curenti tari, sisteme de curenti slabi, sisteme de securitate, sisteme de detectie, semnalizare si alarmare in caz de incendiu, sisteme de stingere, instalatii de evacuare a fumului si a gazelor fierbinti.

Zona solutiilor de instalatii electrice este o prioritate in dezvoltarea companiei si o oportunitate profesionala deosebita pentru pozitia de INGINER PROIECTANT INSTALATII ELECTRICE.

Persoana trebuie sa fie deschisa la un proces de invatare continua, onestitate fata de client, autodisciplina, organizare buna a activitatii.

 Locatia postului: Iasi.

Cerinţe obligatorii:

  • studii superioare în domeniul electric
  • autorizatie ANRE gr. IIA
  • cunoştinţe  de proiectare pentru: instalatii electrice de curenti tari
  • experienţă  minim  3 ani în domeniu
  • cunoştinţe de legislaţie în domeniu
  • cunoştinţe de AutoCAD
  • spirit de iniţiativă şi orientare spre rezultat şi soluţii
  • capacitate de analiză şi sinteză

Responsabilitati :

Ocupantul acestui post va lucra în cadrul Departamentului  Proiectare şi va avea ca principale atributii:

  • propune soluţii tehnice viabile, în concordanţă cu normativele în vigoare şi cu tendinţele pieţei;
  • întocmeşte proiectele pentru instalatiile  electrice
  • întocmeşte documentatii pentru obţinerea avizelor de la organele competente
  • asigura asistenta tehnica pentru proiectele de instalatii electrice

Ofertă (bonusuri, beneficii):

- pachet salarial motivant;
- training şi certificări de specialitate;

- acces la resursele puternice ale firmei
- mediu de lucru într-o echipă tanara si dinamică ce oferă reale posibilităţi de evoluţie în carieră.