Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

900 - 1700 €

ZoomHR asista o companie romaneasca competitiva in realizarea procesului de selectie pentru postul de:

INGINER PROIECTANT HVAC

Locatie: Bucuresti

Responsabilitati:

  • Analizeaza documentatia necesara realizarii proiectului, solicita informatii pentru indeplinirea sarcinilor;
  • Raspunde de corectitudinea informatiilor inscrise in documentele proiectarii si de confidentialitatea acestora;
  • Colaboreaza cu functiile implicate in realizarea proiectului, conform programului de proiectare elaborat de catre Seful Compartimentului Proiectare;
  • Este familiarizat cu solutiile pentru instalatii HVAC la cladiri de birouri, cladiri rezidentiale si cladiri comerciale;
  • Paricipa la intocmirea proiectelor de instalatii HVAC in toate fazele de proiectare (studii de fezabilitate, concept, DTAC, PT, DE, As Built) respectand termenele impuse;
  • Intocmeste antemasuratori si  liste de cantitati;
  • Intocmeste calcule specifice: necesar de caldura, aporturi de caldura, dimensionare hidraulica;
  • Respecta legislatia, normativele si reglementarile in vigoare la intocmirea documentatiei de proiectare instalatii HVAC;
  • Finalizeaza proiectele la care se angajeaza, respecta termenele de predare agreate, este resposabil de corectitudinea documentatiilor intocmite;
  • Participa la diferite evenimente din domeniu (conferinte, simpozioane, cursuri specializare etc.).

Cerinte:

  • Absolvent al invatamantului tehnic superior in domeniul instalatiilor (sau cel putin intr-un domeniu tehnic similar);
  • Experienta pe un rol similar de minimum 3 ani;
  • Cunoasterea la nivel avansat a MAGICAD;
  • Cunostinte de specialitate in domeniu;
  • Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare pentru instalatii HVAC;
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate.

Clientul nostru este una dintre cele mai importante companii specializate in furnizarea de solutii complete in domeniul instalatiilor pentru constructii civile si industriale.