Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Constanța, Ploiești, Pitești

CEMS EPC SA   este un contractor preocupat de implementarea celor mai moderne solutii pentru constructii eficiente energetic.

Postul se adreseaza unei persoane cu experienta relevanta in domeniu, dornica sa se adapteze continuu noilor exigente privind instalatiile in constructii.

Responsabilitati

  • Proiectarea de instalatii HVAC pentru diverse tipuri de constructii civile (rezidentiale, hoteluri, birouri etc)
  • Comunica eficient si isi coordoneaza actiunile cu partile implicate in proiect
  • Se documenteaza privind diverse solutii posibile si comunica cu furnizorul tehnologiei selectate
  • Propunerea si elaborarea solutiilor tehnice in specialitatea HVAC
  • Intocmirea bilanturilor energetice (pierderi de caldura, aporturi de caldura, debite de aer) si a calculelor de dimensionare ale elementelor de instalatii (conducte, tubulatura, echipamente HVAC: termice, clima-ventilatie, presurizare-desfumare)
  • Stabilirea configuratiei generale a planurilor proiectului
  • Intocmirea partilor scrise ale proiectului: memorii, breviare de calcul, caiete de sarcini, liste de echipamente si specificatii tehnice
  • Centralizeaza documentatia necesara avizarii proiectelor;
  • Intocmirea masuratorilor, a listelor de materiale si cantitatilor utilizate in proiecte
  • Verifica integrabilitatea in practica a proiectelor;
  • Se deplaseaza pe santier pentru verificarea si asigurarea calitatii proiectelor

Cerinte

  • Experienta in proiectarea de  instalatii HVAC – 4 ani
  • Studii superioare de specialitate, respectiv Facultatea de Instalatii sau echivalent
  • Excelente cunostinte de AutoCAD (2D/3D)
  • O buna cunoastere a normelor si standardelor de proiectare in vigoare
  • Experienta de lucru cu echipamente  pentru instalatii HVAC
  • Experienta de lucru si coordonare in echipa cu alte specialitati - electrice, sanitare etc
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Persoana atenta la detalii si organizata
  • Orientare spre rezultate
  • Abilitatea de a gasi solutii pentru aplicatii diverse
  • Limba engleza - nivel avansat
  • Permis auto categoria B

Beneficii

  • Posibilitatea de a lucra cu o echipa tanara si dinamica
  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri de performanta
  • Cursuri si Traininguri  de formare profesionala;