Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

- Studii superioare de profil;
- Experienta de minim 3 ani in activitatea de proiectare instalatii HVAC;
- Cunostinte tehnice foarte bune: norme tehnice ISCIR, Normative proiectare instalatii HVAC;
- Reprezinta avantaj cunoasterea a cel putin unui echipament din urmatoarele: Chiller/Rooftop York, Trane, Climaventa, Lennox, Carrier, Ciat, Wiessmann, Buderus, Ferolli;
- Permis auto categoria B;
- Limba engleza nivel mediu;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Atentie la detalii;
- Capacitatea de adaptare;
- Abilitati de relationare cu clientii;
- Capacitate de planificare, organizare, decizie.

Descrierea jobului

- Realizarea de oferte pentru instalatiile HVAC;
- Proiectarea solutiilor de HVAC (partea scrisa si partea desenata – Autocad);
- Generarea listei de puncte de date, generarea listelor de cantitati de lucrari, realizarea bugetului pentru implementarea sistemelor HVAC;
- Coordonarea proiectului din punct de vedere tehnic;
- Coordonarea echipei de proiect pe parte de sisteme HVAC;
- Managementul tehnic al furnizorilor si subcontractorilor.