Inginer proiectant echipamente statice

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice, facultatea de constructii, IMST, facultate profil mecanic
Experienta profesionala minim 3 ani in proiectare structuri industriale
Calcul de rezistanta materialelor pt structuri metalice/grinzi/suporti/tubulaturi folosind AdvancedDesign si STAAD
Limbi straine: Engleza/Franceza - limbaj tehnic;
Cunostinte PC, AUTOCAD 2D/3D , MS Office
Capacitate de analiza si sinteza, spirit analitic, capacitate de lucru cu instrumente specifice proiectarii asistate, simt tehnic
Claritate in comunicare
Abilitate in utilizarea mijloacelor de comunicare in cadrul proiectului (e-mail, web, soft-uri profesionale, camera foto digitala)
Disponibilitate la deplasari in tara si in strainatate
Permis de conducere - prezinta avantaj

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti, se subordoneaza Sefului Atelier Proiectare si nu are persoane in subordine
Responsabilitati:
- Antemasuratori, conceptie (configurare, eleborare modele, incercari, definire constrangeri) si proiectare (inclusiv DDE)
- Calcul de rezistenta materialelor pentru structuri metalice/grinzi/suporti/tubulaturi folosind AdvancedDesign si STAAD sau unul dintre programele se soft specific
- Intocmirea breviarelor de calcul, a notelor de calcul, a memoriilor tehnice, realizarea desenelor (3D) si a extraselor de materiale
- Suport tehnic pentru echipele de santier

Oferta (bonusuri, beneficii)
Se ofera un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, bonuri de masa, expunere internationala, posibilitati de dezvoltare a carierei.