Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutam 1 Inginer proiectant drumuri pentru unul dintre clienții noștri, o compania multinațională de consultanță, prezenta pe piața internațională de peste 100 de ani.

Responsabilități

  • Elaborarea documentatiei tehnice pentru toate fazele proiectului (Tema de proiectare, Documentatie de avizare a Lucrarilor de Interventii, Documentatie Tehnica pentru Obtinerea Autorizatiei de Construire, Proiect Tehnic de Executie);
  • Colecteaza informatii si documente relevante pentru buna derulare si finalizare a proiectului;
  • Realizeaza dimensionarea si calculele necesare finalizarii proiectului;
  • Intocmirea antemăsurătorilor și listelor de cantități;
  • Estimeaza durata proiectului si decide de comun acord cu Managerul de Proiect, termenul lucrarii;
  • In calitate de membru al echipei de proiect, participa la planificarea proiectului, impreuna cu Managerul de Proiect.

Cerințe

  • Absolvent studii superioare cu specializarea: Drumuri si Poduri
  • Cunoasterea standardelor si normelor de proiectare pentru Romania
  • Cunostinte solide de limba Engleza – scris&vorbit
  • Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara
  • Cunostinte bunea pachetului MS Office si a programelor de proiectare specifice AutoCAD (2D/3D), Revit, Civil 3D
  • Disponibilitate pentru deplasari (rare)

Oferte (bonusuri)

  • Oferim 22 de zile platite de concediu anual
  • Pachet salarial motivant
  • Asigurare medicala la o clinica privata
  • Oportunitati de avansare
  • Job rotation – posibilitatea de a lucra de la cateva luni la maxim 1 an in cadrul unui alt birou din cadrul Grupului. Tarile in care se mai poate lucra sunt: Bulgaria, Cehia, Polonia, Germania.