Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Iași, București, Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1500 €

CERINTE OBLIGATORII:

  • Absolvent studii superioare Facultatea de Constructii Hidrotehnice
  • Minim 5 ani experiență în domeniul proiectării / consultanței constructii hidrotehnice;·
  • Cunoștințe teoretice solide;
  • · Cunoștințe fundamentale în activitatea proiectării în construcții;
  • · Creativitate și perseverență;
  • · Abilități organizatorice și de coordonare a unui proiect și experiența muncii în echipă;
  • · Abilități de comunicare verbală și în scris;
  • · Abilități în luarea deciziilor, și de a executa, atunci când este cazul, modificarea proiectului;
  • · Atenție la detalii;
  • · Pricepere și tact, atât în relația cu colegii, cu executantul, cât și cu beneficiarul;
  • · Capacitate de a lucra atât singur cât și în echipă la fazele elaborării unui proiect;
  • · Capacitatea de a lucra cu termen limită;
  • · Pricepere în efectuarea de analize, rapoarte, propuneri și corespondență concise si corecte;
  • · Cunoscător de limba engleză..

DESCRIEREA POSTULUI:

  • Cunoștințe utilizare program AutoCad, Hec Ras;
  • Întocmirea conceptelor de proiect, a pieselor scrise și desenate pentru proiecte;
  • · Întocmirea studiilor de soluție, de fezabilitate;
  • · Întocmirea PT(DTAC, PTh, CS, DE), atât parte scrisă cât și parte desenată;
  • · Întocmirea documentației tehnice pentru obținerea avizelor, acordurilor și a tuturor autorizațiilor de construire;
  • · Realizarea de antemăsurători/liste de cantități de lucrări;
  • · Disponibilitatea deplasării în teren pentru culegerea informațiilor necesare realizării proiectelor și participarea la faze determinante;
  • · Posibilitatea dezvoltării profesionale;
  • · Pachet salarial atractiv;
  • · Mediu de lucru eficient, competitiv, într-o echipă tânără și dinamică