Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

RESPONSABILITATI:

  • Conceperea si optimizarea structurii de rezistenta
  • Intocmirea caietelor de sarcini pentru executie si a extraselor de materiale
  • Intocmirea documentatiei scrise (memoriu tehnic, programe de urmarire a calitatii executiei si a programului de urmarire a comportarii in timp)
  • Participarea activa la vizitele in santier si asigurarea asistentei tehnice
  • Sustinerea sefului de departament in dezvoltare/comunicare
  • Planificarea si evaluarea corecta a timpul necesar elaborarii fiecarei faze de proiectare, in cel mai eficient mod

CERINTE:

  • Experienta – minim 3 ani (in domeniul proiectarii structurilor de rezistenta)
  • Programe de calcul ETABS si/sau Robot Structural, Mathcad
  • Pachetul Office
  • CAD: Autocad si/sau Nemetschek Allplan, Tekla Xsteel (constituie un avantaj)
  • Cunoașterea temeinică a normativelor de proiectare

CANDIDATUL IDEAL:

- Absolvent al Facultatii de Constructii Civile (eventual master/studii aprofundate) cu rezultate bune pe parcursul studiilor

-  Persoana implicata, organizata, responsabila, corecta, ambitioasa, cu spirit de echipa si initiativa

DESCRIEREA DEPARTAMENTULUI:

Departamentul de Proiectare in cadrul caruia se va integra candidatul este in plina dezvoltare. In prezent echipa este formata din ingineri proiectanti de structura, arhitecti, topometristi, urmand a fi completata cu ingineri instalatori si ingineri drumuri. Proiectele realizate pana in prezent in cadrul departamentului sunt de o importanta mare (stadioane, sali polivalente, complexe rezidentiale, spitale, diverse constructii agricole si industriale, etc.)

  • Interviu online
  • Detaliati proiectele la care ati participat.