Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 1100 €

APT angajeaza pentru clientul sau, o importanta companie specializata in proiectare si design in domeniul constructiilor si instalatiilor sanitare, prezenta pe piata din Romania de 6 ani, un Inginer Proiectant in constructii civile si industriale.

Cerinte:

- Experiența in proiectare minim 3 ani dupa finalizarea studiilor;
- Studii superioare finalizate (Universitate Tehnica de Construcții – FCCIA);
- Cunostințe de calcul structural;
- Deplasarea la faze determinante pe santier (daca este cazul) – permis cat. B (reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului:

- Utilizeaza programul Autocad 2D;
- Utilizeaza programul Revit – reprezinta un avantaj;
- Intocmeste documentatia pentru SF, DALI, DTAC, PT+DE;
- Efectueaza masuratori in teren pentru relevarea constructiilor existente (intocmire relevee, plan situatie);
- Utilizeaza programe de detaliere 3D (Advance Concrete, Advance Steel, Nemetschek. Tekla, etc) – reprezinta un avantaj;
- Efectueaza calcul structural in programe specifice (ETABS, SAP2000, GRAITEC DESIGN);
- Intocmeste documentatia pentru expertize tehnice.

Pachet de beneficii:

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara, dinamica;
- Posibilitate de crestere profesionala;
- Mediu de lucru placut;
- Pachet salarial atractiv;
- Asigurare medicala privata;
- Deducere transport.

Cod intern: 051218AMT