Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

Studii tehnice superioare, Absolvent al Facultatii de Constructii Civile si Industriale, Universitatea Tehnica de Constructii.

Buna cunoastere a programelor: (Pachetul Office, Outlook), ACAD 2D, 3D, program de calcul structural SAP si/sau ETAB, program de detaliere structurala 3D (Tekla/ Autodesk Advance Steel/ Strucad constituie avantaj)
Cunostinte in domeniul fatadelor: pereti cortina; placari metalice; tamplarii si geam termoizolant - reprezinta un avantaj.
Capacitatea de a respecta termenele angajate si de a lucra in echipa.
Organizat, motivat si implicat.
Disponibilitate la deplasari in tara si in strainatate

Responsabilitati

Identificarea solutiilor tehnice fezabile sub indrumarea personalului cu experienta.

Evaluarea ipotezelor si combinatiilor incarcarilor

Efectuarea calculului static si a dimensionarilor pentru lucrari de complexitate redusa/medie

Detalierea solutiilor constructive alese.
Intocmire proiecte tehnice(faza DE);
Intocmire proiecte de atelier cu desene de executie;
Asistenta tehnica la implementarea proiectelor;
Participare la sedinte de coordonare a proiectelor.

Oferta:

Salariu in functie de cunostinte.
Mediu de lucru profesionist, colectiv tanar, posibilitati de dezvoltare a carierei.

Posturi scoase la concurs: 2