Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Realizeaza conceptia pieselor din aria sa de activitate;
  • Se asigura de existenta documentelor necesare pentru piesele din perimetrul sau;
  • Valideaza fezabilitatea produs / proces pentru piesele din perimetrul sau;
  • Contribuie la imbunatatirea obiectivelor de calitate si cost;
  • Capitalizeaza experienta pentru imbunatatirea standardelor si regulilor de conceptie.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: Inginerie Mecanica(TCM)/ /Transporturi/ IMST;
  • Experienta de lucru pe un post similar (minim 1 an) constituie un avantaj;
  • Experienta in utilizarea soft-ului CATIA;
  • Cunostinete FMEA constituie un avantaj;
  • Foarte bune cunostinte de desen tehnic, cotare ISO si lanturi de cote;
  • unoasterea proceselor de turnare, forjare, uzinare ;
  • Rigoare, Organizare, Capacitate de sinteza;
  • Limbi straine: Engleza si/sau franceza (fluent scris si vorbit).