Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1200 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cautam pentru clientul nostru, companie din domeniul construcțiilor de mașini un inginer proiectant pasionat.

Pregatire/aptitudini:

      • Diploma inginer mecanic;
      • Minim 1 an experienta in proiectare mecanica / Solidworks;
      • Creativ si pasionat de inginerie;
      • Atent la detalii si termenele de finalizare a proiectelor;
      • Cunostinte bune ale domeniilor conexe ingineriei mecanice-Inginerie electrica si automatizari reprezinta un avantaj
      • Gandire analitica, pozitiva, perseverent, organizat, autodidact si spirit de echipa
      • Cunostinte bune de limba engleze

Responsabilitati/sarcini:

      • Gasirea de solutii constructive viabile la produsele standard
      • Crearea de solutii constructive - prototipuri - pentru solutionarea unor probleme existente
      • Crearea de produse noi
      • Crearea de modele 3D si 2D dupa prototipuri produse de departamentul de productie/asamblare
      • Verificare si urmarire prototiupuri si documentarea consecventa a modificarilor aparute
      • Realizarea de calculatii a reperelor produse