Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Săcele

Se recruteaza si din

Brașov

INGINER PROIECTANT - SCULE, DISPOZITIVE, VERIFICATOARE

Te rugam sa aplici doar daca te potrivesti cu adevarat cerintelor postului

Cerintele noastre:

  • Ne dorim sa ai studii universitare in domeniul tehnic;
  • O experienta minima de 3 ani pe un post similar (proiectare de scule, dispozitive, verificatoare);
  • O experienta reala in domeniul tehnologiei prelucrarii prin aschiere;
  • Foarte bune cunostinte de desen tehnic (citire/interpretare);
  • Bune aptitudini de utilizare a softurilor de proiectare asistata SolidWorks, Acad;
  • Excelente abilitati de comunicare si organizare;
  • Sa cunosti limba engleza la un nivel conversational.

Scopul acestui post:

De a desfasura activitati de conceptie si proiectare de scule, dispozitive, verificatoare si elemente mecanice.

Responsabilitatile tale vor fi:

  • Sa analizezi temele de proiectare in scopul determinarii complete a cerintelor clientilor;
  • Sa realizezi conceptia si proiectarea propiu-zisa pentru realizarea in conditiile cerute de tema de proiectare;
  • Sa evaluezi termenele de proiectare pentru incadrarea in termenele finale de realizare a produselor, agreate cu clientii;
  • Sa controlezi proiectele tehnice de realizare a produselor in cele mai avantajoase conditii economice;
  • Sa supraveghezi executia si sa informezi departamentul de productie despre abaterile constatate in procesul de executie a produselor, pentru cresterea eficientei economice si remedierea neconformitatilor;
  • Sa verifici incadrarea in normele de consum planificate in vederea optimizarii procesului de productie;
  •  Sa participi la punerea in functiune a produselor complexe pentru asigurarea conformitatii cu temele de proiectare;
  • Sa fii membru la analizele de calitate pentru reducerea costurilor calitatii;
  • Sa furnizezi suport pentru deciziile care implica departamentul in privinta contractelor care angajeaza compania;
  • Sa promovezi cele mai eficiente solutii de planificare a activitatii menite sa asigure realizarea obiectivelor companiei.

Pachetul de beneficii cuprinde:

  • salariu cu adevarat motivant;
  • tichete de masa;
  • decontare transport;
  • mediu deschis, unde ai posibilitatea de promovare.

Descrierea companiei:

ELECTROPRECIZIA TOOLS PRODUCTION . face parte din Grupul Electroprecizia din august 2009 si are ca profil executia de matrite de turnare sub presiune, stante de precizie, matrite de injectat masa plastica si o mare diversitate de dispozitive si verificatoare.

Satisfacem cerintele clientilor nationali si internationali la cele mai inalte standarde de calitate.