Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Curtea de Argeș

Se recruteaza si din

Pitești, Curtea de Argeș

Candidatul ideal

• Absolvent de studii superioare domeniul tehnic;
• Experienta in lucrul cu software 3D (CATIA)
• Cunostinte SAP reprezinta un avantaj;
• Experienta pe zona de proiectare/cercetare/dezvoltare
• Cunostinte domeniul mecanic si electric; Experienta in zona de mase plastice reprezinta un avantaj;
• Atentie la detalii si orientare catre rezultat
• Cunostinte Lb. Engleza, nivel mediu cel putin;
• Abilitatea de a lucra independent; Lucru sub presiune si autonomie;
• Inovatie
• Disponibilitate pentru deplasari (maximum 25% din timp)

Descrierea jobului

• Defineste conceptele pentru proiectele noi
• Analizeaza impreuna cu echipa de proiect daca cerintele si standardele din planurile de proiect corespund cu produsul finit;
• Dezvolta/creaza modele 3D si desene 2D pentru fiecare component din produsul final;
• Analizeaza prototipurile realizate; Verifica rapoartele facute pe prototipurile noi pentru a identifica erori de conceptie in raport cu produsul final;
• Propune solutii pentru problemele de conceptie identificate in timpul testelor pe produse;
• Analizeaza diferitele etape in procesul de conceptie si productie;
• Estimeaza costul produsului si al metodelor de productie;
• Defineste etapele de proiect si timpii de productie impreuna cu echipa de proiect;