Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Sfântu Gheorghe

Candidatul ideal:

- Studii superiare Facultatea de Inginerie;
- Experienta in utilizarea calculatorului si a softurilor de proiectare.(ex. Autocad);
- Constituie un avantaj experienta in domeniul sistemelor de ventilatie;
- Dorinta continua de perfectionare si de a invata lucruri noi;
- Responsabilitate, corectitudine si seriozitate; aptitudini organizatorice, orientare catre rezultat;

Descrierea jobului:

- Desenarea si detalierea asistata de calculator a elementelor de proiectare pentru sistemele de ventilatie conform cu cerintele clientului si cu standardele in vigoare;
- Executie piese din OTEL, INOX conform desenelor;
- Programarea automata cat si manuala;
- Pregatirea mesei de debitat cu laser, pentru productie ;
- Reglarea si operarea masinii unelte, pentru realizarea de tolerante precise;
- Executarea de operatiuni de prelucrari mecanice;
- Executarea si controlul pieselor, conform specificatiei tehnice;
- Asigurarea calitatii pieselor finalisate, conform cerintelor de calitate solicitate prin desenul de executie al piesei;