Inginer Programare CNC-uri (strunjire / frezare)

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

CANDIDATUL IDEAL:
Inginer cu experienta in domeniul programarii / operarii (frezare/strunjire) masinilor unelte CNC, al tehnologiei prelucrarilor prin scule aschietoare.

Studii superioare de profil
Cunostiinte tehnice & experienta in programarea/ operarea masinilor unelte cu comanda numerica CNC (operatii frezare, strunjire)
Cunostinte scule aschietoare, dispozitive de prindere
Programare CAD/ CAM, constituie avantaj

DESCRIEREA JOBULUI:

Elaboreaza programe pentru masinile CNC necesare pentru realizarea produselor, cu incadrarea in costurile normate.
Raspunde de realizarea programelor pentru masinile CNC din ariile de strungarie si frezare;
Raspunde de realizarea tehnologiei necesara pentru realizarea produselor;
Asigura suport in procesele de productie, training si ofertare: documentatie de training, documentatie pentru evaluare operatorilor, support la introducerea produselor noi precum si la aparitia unor revizii noi;
Se asigura ca tehnologiile de fabricatie elaborate respecta regulile de Securitate a muncii
Raspunde de acurateţa rezultatelor raportate conform modelelor utilizate.