COORDONATOR PRODUCTIE- Sef de schimb

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Strada Beiușului, Cluj-Napoca

SANEX ., de peste 45 de ani pe piata, lider in productia de placi ceramice, cu sediul în Cluj-Napoca, membra a grupului austriac Lasselsberger, angajeaza:

COORDONATOR PRODUCTIE ( Sef de schimb)

Scopul postului este de a coordona activitatea personalului direct productiv de pe intregul schimb, pentru a realiza cantitativ si calitativ planul de productie.

CANDIDATUL IDEAL :

Studii, experienta de munca si abilitati:

  • Studii superioare  absolvite in domeniul Tehnic ( Inginerie);
  • Disponibilitate de a lucra in schimburi (munca de noapte);
  • Experienta in coordonarea personalului direct productiv de minim 2 ani;
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Word, Excel) la nivel mediu;
  • Cunostinte limba engleza la nivel mediu;

Competente personale:

  • Capacitate de leadership si de a comunica asertiv cu personalul din subordine;
  • Adaptabilitate crescuta, dorinta de a invata lucruri noi;
  • Atitudine proactiva, cu initiativa, orientata spre rezultate;

RESPONSABILITATI PRINCIPALE ALE POZITIEI:

  • Organizeaza si coordoneaza activitatea personalului de pe schimb in vederea realizarii planului de productie;
  • Traseaza direct sarcini operatorilor din productie, urmareste indeplinirea acestora;
  • Ia masuri in caz de defectiuni ale utilajelor, stabilind prioritatea interventiilor mecanice-electrice; colaboreaza cu departamentul mentenanta;
  • Participa la solutionarea problemelor tehnologice si administrative curente; colaboreaza cu sefii de departamente si specialistii tehnologi;
  • Intocmeste diferite rapoarte legate de cantitatea si calitatea productiei pentru schimbul respectiv.

Oferim:

  • Pachet salarial complex ( salar de incadrare, sporuri, tichete de masa, alte beneficii salariale);
  • Oportunitatea de a-ti construi o cariera, de a achizitiona abilitati transferabile.