Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1000 - 1100 €

BAUMIT ROMANIA este o societate comerciala cu capital austriac, parte a grupului Schmid Holding Industrie, unul dintre cei mai mari producatori de materiale de constructii din Europa.

Fondata in anul, societatea comerciala BAUMIT ROMANIA s-a impus in scurt timp, ca leader al pietii nationale in domeniul productiei si comercializarii unei game largi de sisteme si materiale de constructie: sisteme termoizolante, mortare, tencuieli si sape gata preparate, finisaje pentru exterior si interior, sisteme pentru asanarea, restaurarea si renovarea cladirilor vechi, sisteme de hidroizolatie si de lipire a placajelor ceramice sau din piatra naturala, pardoseli industriale, etc.

Descrierea postului:

  • Coordoneaza activitatea schimburilor de productie din cadrul fabricii de mortare uscate si a echipei de livrari de la depozit.
  • Raspunde de indeplinirea planului de productie zilnic, saptamanal, lunar si anual -cantitativ si calitativ;
  • Raspunde de respectarea tehnologiei de productie;
  • Raspunde de asigurarea necesarului de marfa  conform comenzilor primite la termenul solicitat;
  • Raspunde de realizarea indicatorilor de eficienta stabiliti prin planul de productie;
  • Intocmeste Raportul zilnic de productie, inregistreaza productia si consumurile de materii prime in sistemul de operare al companiei.
  • Intocmeste comenzile de materii prime si materiale necesare procesului de productie  asigurand continuitate in procesul de productie .
  • Realizeaza punerea in practica a planului de revizii si reparatii pentru liniile de productie.
  • Comanda si urmareste aprovizionarea cu piese de schimb necesare unei functionari continue a liniilor de productie din cadrul fabricii;
  • Rapunde de respectarea normelor de sanatate si securitate in munca, pastrarea curateniei si respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara.
  • Intocmeste pontajul lunar al angajatilor din subordine fiind direct raspunzator in fata legii si a conducerii societatii de cele inscrise ;
  • Evaluează experienţa / competenţa personalului din subordine;
  • Analizează necesarul de autorizare / atestare pentru personalul din subordine şi stabileste categoria de personal ce trebuie autorizat / atestat, corelat cu obiectivele stabilite de societate;

Cerinte :

Studii superioare tehnice, constituie avantaj experienta in domeniul productiei materialelor de constructii, tehnologiei constructiei de masini, tehnologiei utilajelor de constructii, automatizari;

Abilitati foarte bune in utilizare PC (MS Office);

Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare;

Foarte bune abilitati de comunicare;

Persoana orientata spre rezolvarea problemelor si luarea de decizii in timp scurt.

Oferta:

Pachet salarial atractiv+ pachet complet de serviciu ( masina, laptop, telefon)+alte beneficii conform Contract colectiv de munca.