Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice
- Minim 3 ani experienta in domeniul mecanic/productie
- Cunostinte Autocad/ Pro E constituie avantaj
- Notiuni de baza - mecanica fluidelor/confectii metalice/ desen tehnic
- Abilitati de analiza, organizare, responsabilitate, flexibilitate in gandire
- Cunoasterea conceptelor KAIZEN, 5S, LEAN MANUFACTURING constituie un avantaj major
- Experienta ca moderator sau trainer in activitati de instruire personal constituie avantaj
- Cunostinte limba engleza ( italiana constituie avantaj)
- Disponibilitate pentru deplasari in strainatate

Descrierea jobului

- Realizarea instructiunilor de lucru pentru diferitele produse ce sunt asamblate in cadrul sectiei de productie
- Proiectarea standurilor de testare pentru produsele realizate
- Urmareste respectarea procesului tehnologic si propune masuri corective in cazul identificarii unor neconformitati; urmareste implementarea masurilor luate
- Actualizeaza instructiunile tehnologice si de lucru ca urmare a imbunatatirii procesului de productie
- Identifica problemele tehnice si de calitate aparute in productie, furnizeaza datele necesare analizei acestora, propune solutii tehnologice pentru remedierea lor si prevenirea generarii altor probleme
- Supervizeaza efectuarea de teste pe loturi de produse, propune masuri de imbunatatire a tehnologiei si de reducere a costurilor
- Pregatirea, coordonarea, derularea si raportarea actiunilor de imbunatatire continua